PROIECT ETWINNING-LET’S CREATE OUR RECYCLING MUSEUM

În perioada martie – iunie 2021 școala noastră participă la proiectul internațional eTwinning, în colaborare cu unități școlare din România și Turcia, proiect ce are ca scop conștientizarea necesității activităților de reciclare și reutilizare a deșeurilor din hârtie/ carton, textile, plastic. Partenerii din cele două țări participante au avut o primă întâlnire online, activitățile propuse fiind un bun prilej de cooperare între elevii aparținând unor culturi diferite, de a-și exersa limba engleză, abilitățile digitale. La finalul activităților se va realiza un muzeu virtual cu produsele realizate de elevi.

Link-ul proiectului este https://live.etwinning.net/projects/project/283842


Hit Counter provided by Skylight

Copyright©2020 Liceul "Mihail Sadoveanu" Borca